Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Brussels Talks: What is the benefit of COST (European Cooperation in Science and Technology)?

(Data i czas/Date & Time):
21/03/2023  10:00 - 11:00
(Miejsce/Location):
On-line
(Organizator/Organizer):
Biuro NCBR w Brukseli/BSP

W ramach organizowanej przez Biuro NCBR w Brukseli | BSP serii spotkań „Brussels Talks”, serdecznie zapraszamy na kolejne jej wydanie – w marcu gościem będzie dr Ronald de Bruin, dyrektor COST Association. Tematem będzie program COST (Europejski Program Współpracy w Dziedzinie Badań Naukowo-Technicznych) i możliwości networkingu dla naukowców. Webinar odbędzie się 21 marca 2023 r., w godz. 10.00-11.00 na platformie ClickMeeting.

COST jest najdłużej trwającym europejskim programem wspierającym multilateralną współpracę pomiędzy badaczami, inżynierami naukowcami oraz przedstawicielami małych i średnich przedsiębiorstw z Europy.

Dla ludzi nauki jest to niepowtarzalna okazja by wspólnie, tworząc sieci finansowanych krajowo badań, rozwijać pomysły oraz nowe inicjatywy na wszystkich polach naukowych oraz technologicznych włączając w to nauki społeczne i humanistyczne. Akcje COST wprawdzie nie wspierają finansowo samych badań naukowych to jednak szeroko dofinansowują aktywność powstałych sieci naukowych poprzez refundację kosztów związanych z mobilnością, udziałem w spotkaniach eksperckich, konferencjach i szkołach letnich, a także umożliwiają odbycie krótkoterminowych staży w ośrodkach zagranicznych. Jako prekursor zaawansowanych badań multidyscyplinarnych, COST spełnia bardzo ważną rolę w budowaniu Europejskiej Przestrzeni Badawczej (European Research Area).

W trakcie spotkania odpowiemy m.in. na następujące pytania:

  • Jakie są największe sukcesy w 50-cioletniej historii COST?
  • Jaka jest polityka COST w zakresie doskonałości naukowej?
  • Jakie są synergie COST i programów ramowych?
  • Jak się zaangażować w COST?
  • Jak COST współpracuje z interesariuszami?

Jeśli chcesz się dowiedzieć  więcej, dołącz do nas i weź udział w sesji pytań i odpowiedzi!

Gospodarzem będzie Ewa Kocińska-Lange, dyrektor Biura NCBR w Brukseli.

Wydarzenie odbędzie się w języku angielskim.

Rejestracja jest dostępna pod linkiem.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu: maciej.woszczyk@ncbr.gov.pl

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.