Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Nowe konkursy na międzynarodowe projekty badawcze w obszarze SSH

W ramach programu CHANSE zostały ogłoszone nowe konkursy na międzynarodowe projekty badawcze w obszarze nauk humanistycznych i społecznych. Wnioski skrócone należy składać do 21 września 2023 r. Webinaria dla wnioskodawców odbędą się 14 i 16 czerwca 2023.

Program CHANSE (Collaboration of Humanities and Social Sciences in Europe) jest współtworzony przez  sieci HERA i NORFACE, wspierające badania odpowiednio w dziedzinie nauk humanistycznych i społecznych. Konsorcjum CHANSE pozyskało dofinansowanie w wysokości 10 mln euro z programu Horyzont 2020.

CHANSE ma na celu finansowanie wysokiej jakości międzynarodowych projektów badawczych i inspirowanie współpracy między naukowcami i różnymi grupami interesariuszy, takimi jak: organizacje pozarządowe, instytucje kultury, ustawodawcy, decydenci, szkoły itp.

Koordynatorem programu CHANSE jest Narodowe Centrum Nauki. 26 maja 2023 ogłoszone zostały nowe konkursy na międzynarodowe projekty badawcze z zakresu humanistyki i nauk społecznych:

Szczegółowy opis konkursów jest dostępny na stronach:

Konkurs Crisis – Perspectives from the Humanities ogłoszenie, leaflet

Webinarium dla wnioskodawców odbędzie się 14 czerwca 2023, godz. 10:00-12:00

Konkurs Enhancing well-being for the future ogłoszenie, leaflet

Webinarium dla wnioskodawców odbędzie się 16 czerwca 2023, godz. 10:00-12:00

Zespół projektowy: złożony z co najmniej 4 partnerów i nie więcej niż 6 z 4 lub więcej (maksymalnie 6) państw biorących udział w konkursie, kwalifikujących się do otrzymania środków z instytucji finansujących dany konkurs.
Czas trwania projektu: od 24-36 miesięcy
Maksymalny budżet jednego międzynarodowego projektu: 1,5 mln euro

Harmonogram konkursów:

  • Oficjalne ogłoszenie konkursu oraz uruchomienie internetowego systemu składania wniosków: 26 maja 2023 r.
  • Termin składania wniosków skróconych: 21 września 2023 r.
  • Termin składania pełnych wniosków (dla wnioskodawców zakwalifikowanych do II etapu konkursu):  26 marca 2024 r.
  • Ogłoszenie wyników: październik/listopad 2024 r.
  • Rozpoczęcie finansowania projektów: grudzień 2024 r./ marzec 2025 r.

Kraje biorące udział w konkursach:

Crisis –Perspectives from the Humanities: Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Hiszpania, Irlandia, Litwa, Łotwa, Norwegia, Polska, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria, Szwecja, Wielka Brytania.
Enhancing well-being for the future: Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Estonia, Francja, Hiszpania, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy, Polska, Rumunia, Słowenia, Szwajcaria, Szwecja, Wielka Brytania.

Naukowców zainteresowanych udziałem w konkursie zachęcamy do skorzystania z narzędzia do wyszukiwania partnerów do wspólnych projektów (tzw. Partner Search Tool). Zapraszamy do przeglądania ofert i zamieszczania własnych propozycji współpracy:

Szukaj partnerów

Kontakt w razie pytań:

Konkurs Crisis – Perspectives from the Humanities: crisis@ncn.gov.pl
Konkurs Enhancing well-being for the future : wellbeing@ncn.gov.pl

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.