Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Praktyczne wykorzystanie osiągnięć naukowych na rzecz środowiska i klimatu

  • Opublikowano: 21 kwietnia 2021
  • Autor: redakcja

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki zorganizowały webinarium kierowane do przedstawicieli jednostek naukowo-badawczych, stanowiących jedną z największych grup beneficjentów programu LIFE w Europie. NFOŚiGW w ten sposób zachęca do rozpoczęcia przygotowywania przez polskie instytucje naukowe kolejnych wartościowych i ambitnych projektów z wykorzystaniem środków Programu LIFE w nowej perspektywie finansowej.

Podczas inauguracji wydarzenia wiceprezes NFOŚiGW Artur Lorkowski podkreślał, że instytucje naukowe i naukowo-badawcze z całej Unii Europejskiej są jedną z największych grup beneficjentów programu LIFE, a dzieje się tak dlatego, że Program LIFE w samej swojej istocie opiera się na sprawdzaniu wiedzy naukowej i jej dystrybucji i dzięki temu wdrożeniu innowacyjnych rozwiązań, które mogą być w przyszłości wykorzystywane do pokonywania istotnych problemów w zakresie ochrony klimatu i środowiska.

Podczas 3-godzinnego spotkania z udziałem przedstawiciela MEiN Mateusza Gaczyńskiego – zastępcy Dyrektora Departamentu Innowacji i Rozwoju oraz monitora projektów LIFE prof. Zbigniewa Karczuna (NEEMO), a także beneficjentów programu z poprzednich edycji: Instytut Ogrodnictwa zaprezentowany przez prof. Stanisława Kaliszewskiego, Uniwersytet Łódzki zaprezentowanym przez prof. Tomasza Jurczaka i Instytut Ochrony Środowiska Państwowy Instytut Badawczy zaprezentowanym przez dr. Krystiana Szczepańskiego, przedstawiono podstawowe informacje o Programie LIFE oraz przewidywanych zmianach w nowej perspektywie finansowej.

Pokazano również w jaki sposób finansowanie z Programu LIFE może być pomocne w praktycznym wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań oraz wykorzystaniu osiągnięć naukowych z korzyścią dla środowiska i klimatu oraz jednostek naukowych, przybliżając  zakres projektów LIFE realizowanych zarówno w Polsce jak i w innych krajach UE w formie case studies.

Nagrania z webinarium na playliście LIFE zostały udostępnione na kanale YouTube NFOŚiGW.

Zachęcamy naukowców do przygotowywania wniosków do Programu LIFE jak również do konsultowania Państwa pomysłów z ekspertami NFOŚiGW z Krajowego Punktu Kontaktowego LIFE.

Pytania i wątpliwości odnośnie programu i warunków dofinansowania można przesyłać również na adres life@nfosigw.gov.pl . Więcej informacji o programie można uzyskać również pod numerami telefonów: tel. 22 45 90 254, 22 45 90 402, 22 45 90 435.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.