Europejski projekt 6G-SANDBOX (finansowany z programu Horyzont Europa) uruchomił drugi konkurs dla stron trzecich (FSTP/ Open Call #2), w którym przeznacza fundusze na projekty związane z rozwojem technologii 6G. Wnioski można składać do 29 lutego 2024 r.
W konkursie europejskiego projektu 6G-SANDBOX można składać wnioski w ramach dwóch ścieżek tematycznych:
- Ścieżka 1: Nowe infrastruktury i funkcjonalności (rozszerzenia) – powiększ i przygotuj infrastrukturę eksperymentalną 6G-SANDBOX do zaawansowanych zastosowań w ramach projektu. Nowe funkcje i funkcjonalności 6G powinny zostać zintegrowane z infrastrukturą 6G-SANDBOX.
- Ścieżka 2: Innowacyjne eksperymenty – rozpocznij pierwsze innowacyjne eksperymenty na infrastrukturze 6G-SANDBOX. Oczekiwanym jest, że innowacyjne przypadki użycia 6G i pomiary KPI będą wykorzystywać infrastrukturę 6G-SANDBOX.
Finansowanie:
- W ramach ścieżki 1 maksymalna kwota wsparcia finansowego dla każdej strony trzeciej: 60 tys. euro. Konsorcjum może wnioskować o kwotę do 180 tys. euro, gdy składa się z trzech lub więcej uczestników.
- W ramach ścieżki 2 maksymalna kwota wsparcia wynosi 20 tys. euro + maksymalnie 10 tys. euro zarezerwowanego budżetu na zakup sprzętu lub oprogramowania. Konsorcjum dwóch organizacji może ubiegać się o kwotę do 40 tys. euro + 10 tys. euro na sprzęt, jeżeli składa się z dostawcy technologii i klienta.
Wkład projektu dla stron trzecich wyniesie 90% (dla organizacji for-profit) lub 100% (dla organizacji non-profit) zadeklarowanych kosztów, zgodnie z odpowiednimi zasadami udział w programie SNS JU.
W ramach niniejszego otwartego naboru dostępne jest 540 tys. euro.
Wnioski składać można do 29 lutego 2024 r. (17:00 CET) https://6g-sandbox.eu/open-call-2/
Szczegółowa lista tematów konkursowych dostępna tutaj.
O projekcie:
Projekt 6G-SANDBOX oferuje kompletny i modułowy obiekt dla europejskiego ekosystemu eksperymentalnego (zgodnie z kierunkami wyznaczonymi przez SNS JU), który ma wspierać technologie i procesy walidacji badań potrzebnych na drodze do 6G. Celem projektu są technologie i osiągnięcia badawcze, które obejmują cały łańcuch świadczenia usług i odnoszą się do płaszczyzny użytkownika/danych, kontroli i zarządzania. W tym kierunku 6G-SANDBOX wprowadza koncepcję sieci testowych, które odnoszą się do w pełni konfigurowalnych, zarządzanych i kontrolowanych sieci typu end-to-end, składających się zarówno z węzłów cyfrowych, jak i fizycznych. Sieci próbne 6G-SANDBOX obejmują infrastrukturę rozmieszczoną w UE (w Maladze, Atenach, Berlinie i Oulu) i oferują stronom trzecim zautomatyzowane możliwości eksperymentowania za pomocą bogatego i rozszerzalnego zestawu narzędzi.
Przydatne linki:
Strona projektu: https://6g-sandbox.eu/
Strona konkursu: https://6g-sandbox.eu/open-call-2/
Kontakt w sprawie konkursu: opencalls@6g-sandbox.eu
Więcej o konkursach dla stron trzecich (FSTP) i ich zasadach pisaliśmy już w publikacjach:
https://www.kpk.gov.pl/granty-kaskadowe-na-projekty-zwiazane-z-tematyka-robotyki
https://www.kpk.gov.pl/europejskie-granty-na-finansowanie-technologii-internetowych-we-wspolpracy-z-usa-i-kanada
https://www.kpk.gov.pl/granty-na-innowacyjne-technologie-deep-tech-dla-inteligentnych-miast-i-zrownowazonego-rozwoju
https://www.kpk.gov.pl/granty-eu-dla-innowatorow-msp-start-upow-i-nie-tylko