Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

EIT Manufacturing: trwa nabór do II edycji Innovate Together

Do 6 grudnia 2024 trwa nabór w konkursie Innovate Together 2024, w którym do wyboru są dwa tematy: produkcja „dobrze za pierwszym razem” (First-Time-Right Manufacturing) i zarządzanie końcem cyklu życia produktu (End-of-Lifecycle Management).

Innovate Together 2024 to już druga edycja konkursu, uruchomionego przez EIT Manufacturing we współpracy z European Factories of the Future Research Association (EFFRA), który jest współfinansowany przez Dyrekcję Generalną ds. Badań Naukowych i Innowacji (DG RTD).

Konkurs ma na celu wspieranie współpracy między innowacyjnymi przedsiębiorcami a uznanymi liderami branży. Celem jest opracowanie gotowych do wprowadzenia na rynek rozwiązań, które napędzają innowacyjność, zrównoważony rozwój i konkurencyjność w europejskim sektorze produkcyjnym.

Innovate Together 2024 koncentruje się na dwóch tematach: produkcji First Time Right i zarządzaniu końcem cyklu życia.

First Time Right (FTR) obejmuje szereg działań, od procesów Zero-Defect po strategie dla łańcuchów wartości Zero-Waste. FTR to filozofia produkcyjna, która stawia na pierwszym miejscu robienie rzeczy dobrze za pierwszym razem, zamiast polegać na przeróbkach i korektach w celu osiągnięcia jakości. Wdrażając FTR, producenci mogą zmniejszyć ilość odpadów i złomu, zwiększyć wydajność i ostatecznie zwiększyć swoje wyniki finansowe.

Zarządzanie końcem cyklu życia koncentruje się na odpowiedzialnym obchodzeniu się z produktami pod koniec ich okresu użytkowania, aby zapewnić, że zostaną one ponownie wykorzystane w kolejnym cyklu życia lub zutylizowane w sposób przyjazny dla środowiska.

Konkurs koncentruje się na wzmocnieniu europejskiego sektora produkcyjnego w kluczowych obszarach strategicznych określonych przez Komisję Europejską, ze szczególnym naciskiem w 2024 r. na technologie określone w ustawie Net Zero Industry Act (NZIA). Wspierając Europejski Zielony Ład, Innovate Together pomaga europejskiemu przemysłowi dostosować się do nadchodzących przepisów i zniwelować lukę między otwartymi badaniami w ramach filaru 2 programu ramowego Horyzont Europa a otwartymi innowacjami w filarze 3.

Całkowity budżet tego konkursu wynosi 5 milionów euro.

Kto może aplikować?

  • MŚP, duże przedsiębiorstwa, instytucje badawcze i uniwersytety założone w jednym z państw członkowskich (w krajach i terytoriach zamorskich (OCT)) lub krajach stowarzyszonych z programem Horyzont Europa oraz krajach o niskich i średnich dochodach, które przedstawią wniosek pasujący do jednego z tematów przedstawionych w punkcie 3.1.
  • Kwalifikujący się wnioskodawcy muszą utworzyć konsorcjum składające się z co najmniej 3 podmiotów prawnych niezależnych od siebie i założonych w krajach objętych co najmniej 2 różnymi EIT Manufacturing ICs, w następujący sposób:
    co najmniej jeden niezależny podmiot prawny założony w państwie członkowskim;
    oraz co najmniej dwa inne niezależne podmioty prawne, założone w państwie członkowskim lub kraju stowarzyszonym.
  • Wnioskodawcy muszą oprzeć wniosek na wynikach pomyślnie zamkniętego projektu finansowanego przez konkurs Factorys of the Future (FoF)/Made in Europe (MiE) w ramach programu Horyzont Europa. Konsorcjum aplikujące może być całym konsorcjum lub częścią konsorcjum poprzedniego projektu FoF/MiE i może również obejmować nowych partnerów. Konsorcjum projektu będzie właścicielem praw własności intelektualnej do podstawowej technologii poprzedniego projektu FoF/MiE. Technologia ta powinna być dalej rozwijana i wprowadzana na rynek do końca niniejszego naboru. Data zakończenia projektów finansowanych w ramach FoF/Made in Europe nie może być wcześniejsza niż trzy lata przed datą rozpoczęcia projektów finansowanych w ramach niniejszego naboru.

Więcej informacji na stronie konkursu Innovate Together 2024.

Data zamknięcia naboru to 6 grudnia 2024 roku – godzina 17.00 CET. 

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.