Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.
Obrazek przedstawia budynki będące perłami architektury miejskiej w Europie

Centrum Łukasiewicz Krajowym Punktem Kontaktowym programu Nowy Europejski Bauhaus

Nowy Europejski Bauhaus (New European Bauhaus – NEB) to inicjatywa, która ma na celu pokazanie w jaki sposób Europejski Zielony Ład powinien przełożyć się na nasze życie codzienne. Jej celem jest kreowanie zbiorowej wyobraźni oraz budowanie zrównoważonej i integracyjnej przyszłości poprzez kreowanie miejsc oraz rozwiązań, które odpowiadają na potrzeby społeczne wykraczające poza prostą funkcjonalność.

9 i 10 marca br. w Paryżu, na zaproszenie francuskiego Ministerstwa Kultury, po raz pierwszy zebrały się Nowe Europejskie Krajowe Punkty Kontaktowe Bauhausu (NCP). 26 przedstawicieli z 20 państw członkowskich omówiło sposoby wspierania i promowania nowej europejskiej agendy Bauhausu oraz dalszego angażowania lokalnych interesariuszy, od organizacji partnerskich po ministerstwa krajowe.

Komisja Europejska przeznaczyła 85 mln euro na lata 2021-2022 na finansowanie projektów w ramach Nowego Europejskiego Bauhausu. Środki pochodzą z różnych programów UE, takich jak program w zakresie badań i innowacji Horyzont Europa, program LIFE na rzecz środowiska i klimatu oraz Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego.

Od stycznia 2022 r. punktem kontaktowym programu NEB w Polsce jest Centrum Łukasiewicz.

Kontakt:

dr Piotr Dardziński, Prezes Centrum Łukasiewicz

dr Marcin Kardas, Dyrektor Departamentu Badań i Innowacji

sekretariat@lukasiewicz.gov.pl, +48 22 18 21 111 ; +48 539 548 418

 Więcej informacji o Nowym Europejskim Bauhausie.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.