Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.
Na pierwszym planie ekran laptopa z napisem Backing visionary enterpreneurs, a w tle ludzie usadzeni w półkolu przy stole. Za nimi flagi Unii Europejskiej: niebieskie z żółtymi gwiazdkami
Źródło: EC - Audiovisual Service

Budowa sieci europejskich VC zainteresowanych obszarem deep-tech

W pierwszej połowie czerwca komisarz ds. innowacji, badań, kultury, edukacji i młodzieży Iliana Iwanowa zorganizowała spotkanie grupy firm venture capital, które byłyby zainteresowane inwestowaniem w przedsięwzięcia z obszaru deep-tech. Celem jest stworzenie sieci firm typu VC inwestujących w tego rodzaju firmy, co poszerzyłoby bazę inwestorów dla beneficjentów Europejskiej Rady ds. Innowacji (EIC ) oraz wzmocniło współpracę pomiędzy samymi innowatorami w ramach EIC.

EIC od dawna aktywnie poszukuje współinwestorów do wspieranych przez siebie firm. Zainteresowanie kolejnych inwestorów laureatami konkursów EIC oznaczać będzie nie tylko łatwiejszą drogę do odniesienia sukcesu dla młodych firm, ale i stanowiłoby próbę wyrównania niekorzystnych dla Europy różnic w łatwości pozyskiwania inwestorów przez  młode, zdolne firmy w stosunku do USA, gdzie ten proces jest łatwiejszy. W szczególności dotyczy to pozyskiwania funduszy na skalowanie biznesu o wysokim ryzyku.

EIC, które w ciągu ostatnich 3 lat swego istnienia, otrzymało ponad 10 tys. wniosków o dofinansowanie od małych i średnich firm, od ubiegłego roku jest numerem jeden w UE pod względem aktywności wspierania młodych obiecujących firm, rozwijających przełomowe innowacje w obszarze deep-tech. Każde 1 euro wydane przez EIC Fund oznaczało jak dotąd przyciągnięcie prywatnego kapitału w wysokości kolejnych 3,8 euro.

Więcej na ten temat w informacji Komisji Europejskiej.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.