Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Konkurs EIT na nową Wspólnotę Wiedzy i Innowacji (KIC)

Europejski Instytut Innowacji i Technologii (EIT) zaprasza do składania wniosków w konkursie na utworzenie nowej Wspólnoty Wiedzy i Innowacji dla europejskich sektorów kultury i branż kreatywnych. EIT Culture and Creativity połączy siły sektorów kreatywnych i będzie wspierać nową generację innowatorów i twórców w całej Europie. Zgłoszenia przyjmowane są do 24 marca 2022 r.

Do 3 lutego 2022 istnienie możliwość zgłaszania pytań do konkursu za pośrednictwem skrzynki mailowej: EIT-KICs-Call-2021@eit.europa.eu. Odpowiedzi z przesłane pytania zostaną udzielone do 24 lutego br.

EIT Culture and Creativity ma na celu zainicjowanie współpracy organizacji kulturalnych i kreatywnych ze światem biznesu, szkolnictwa wyższego oraz badań w ogólnoeuropejskim ekosystemie innowacji. Wspólnota będzie szkolić przyszłych przedsiębiorców, zasilać ich przedsięwzięcia i dostarczać innowacyjne rozwiązania.

Czym jest Wspólnota Wiedzy i Innowacji EIT (KIC)?

Wspólnoty Wiedzy i Innowacji EIT to dobrze prosperujące partnerstwa, które łączą organizacje z sektora biznesu, ośrodki badawcze i instytucje szkolnictwa wyższego w celu wspierania innowacji. EIT utworzył już osiem takich wspólnot, odpowiadających na najważniejsze globalne wyzwania: od zmiany klimatu przez zrównoważoną energię i mobilność w miastach, po cyfryzację naszych społeczeństw.

Cele działania wspólnot EIT:

  • Kształcenie nowego pokolenia przedsiębiorców i innowatorów,
  • Wprowadzanie na rynek innowacyjnych produktów i usług,
  • Tworzenie, wspieranie rozwoju i skalowane startupów.

Dlaczego sektor kultury i branż kreatywnych?

Te sektory i branże kreatywne (CCSI) są sercem i duszą Europy, podkreślają naszą różnorodność i jedność, jednocześnie inspirując nas do innowacji. CCSI są kluczowymi motorami zrównoważonego wzrostu i tworzenia miejsc pracy w całej Europie, jednak szczególnie mocno ucierpiały one w wyniku pandemii COVID-19 i związanego z nią kryzysu. Zawieszenie działalności kulturalnej i twórczej doprowadziło do powszechnej utraty pracy i zakłóceń gospodarczych w branżach kreatywnych. Kluczowe znaczenie ma teraz wspieranie tych sektorów oraz tworzenie nowych możliwości dla innowacji, edukacji oraz tworzenia działalności gospodarczej.

Kto może aplikować?

  • Konsorcjum składające się z od 3 do 50 niezależnych organizacji partnerskich.
  • Organizacje partnerskie pochodzące z co najmniej trzech różnych państw członkowskich.
  • Co najmniej dwie trzecie organizacji partnerskich pochodzące z różnych państw członkowskich
  • W konsorcjum musi tworzyć co najmniej jedna uczelnia wyższa, jedna instytucja badawcza i jedna firma prywatna.

Jak aplikować?

  • Zgłoszenia przyjmowane są od 26 października 2021 do 24 marca 2022
  • Aplikacje składane są drogą elektroniczną za pośrednictwem dedykowanego systemu.
  • Do pomocy w budowaniu konsorcjum KE przygotowała specjalną platformę networkingową.
  • Po więcej informacji o konkursie zapraszamy TUTAJ.

Zachęcamy do obejrzenia cyklu webinariów informacyjnych:

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.