4 Polecane strony www
Zapraszamy do udziału w spotkaniu brokerskim organizowanym 7 grudnia 2017 r. w ramach projektu Health-NCP-Net 2.0 w Brukseli.
Jeżeli Twój pomysł wpisuje się w tematykę konkursową obszaru Zdrowie, zmiany demograficzne i dobrostan, to Partnering event jest właściwym miejscem, gdzie znajdziesz potencjalnych partnerów do projektu, na którym zaprezentujesz podczas sesji Flash presentation swój wkład do projektu.
Więcej informacji oraz rejestracja na stronie wydarzenia. Rejestracja zostanie otwarta 8 października.
Dzień później, 8 grudnia 2017 r. również w Brukseli organizowany jest „Info Day – Health, demographic change and wellbeing 2018-2020”. Więcej informacji na stronach Komisji Europejskiej.
W dniu 19 lipca 2017 r. European IPR Helpdesk organizuje webinarium w godzinach 10.30–11.45 na temat „Maximising the impact of Horizon 2020 project results”.
Seminarium internetowe będzie okazją do ogólnego spojrzenia na tworzenie i rozwój praw własności intelektualnej, zarówno w trakcie, jak i po zakończeniu projektu w Horyzoncie 2020. Przeanalizowane zostaną najpopularniejsze błędy w planowaniu, oraz podane zostaną praktyczne wskazówki, które pomogą uzyskać jak najlepsze efekty z projektu H2020.
Webinarium jest bezpłatne, prowadzone w języku angielskim, rejestracja oraz więcej informacji na stronach IPR Helpdesk.
W dniu 18 lipca br. EUIPO – Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej – zaprasza na webinarium dotyczące ochrony odmian roślin.
Webinarium jest okazją do zapoznania się prawami, jakie mają hodowcy roślin.
Więcej informacji oraz rejestracja na stronach IPR Heldesk.
W ramach projektu Health NCP Network – HNN2.0 11 kwietnia 2017 r. w godzinach 11:00-12:00 CET organizowane jest webinarium dotyczące „Birth Day Inducement Prize”. Przewidywany czas wydarzenia ok. 60 minut( 45 minut prezentacja i 15 min Q&A).
Webinarium jest bezpłatne, ale należy się zarejestrować do 7 kwietnia 2017 r.
Więcej informacji na stronach projektu Health NCP Network.
Ta wiadomość jest ważna do 2017-04-11
W związku z obchodami 20-lecia Działań Marii Skłodowskiej-Curie Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE wraz z Siecią Regionalnych Punktów Kontaktowych zaprasza na następujące spotkania:
- 28 czerwca w Krakowie odbędzie się spotkanie dotyczące przygotowania wniosku na otwarty konkurs COFUND. Więcej informacji i możliwość rejestracji tutaj.
Do tej pory w cyklu spotkań odbyły się następujące wydarzenia:
- W dniu 19 kwietnia: warsztaty „Wiosenny apetyt na stypendium. Szkolenie z pisania wniosków o granty indywidualne Marii Skłodowskiej-Curie”. Tematyka: Oferta Działań Marii Skłodowskiej-Curie. Zasady konkursowe indywidualnych, europejskich i pozaeuropejskich grantów MSCA. Gdzie realizować grant, jak wybrać instytucję, kwestie finansowe. Wskazówki dotyczące pisania projektów, na co zwracać szczególną uwagę. Kryteria oceny wniosków MSCA. Przykłady wniosków, które otrzymały dofinansowanie z Komisji Europejskiej.
- W dniu 24 kwietnia: spotkanie adresowane do polskich instytucji biorących udział w projektach Innovative Training Networks, ale otwarte również dla wszystkich zainteresowanych, w tym potencjalnych wnioskodawców (z udziałem p. Szymona Środy z Research Executive Agency). Podczas spotkania omówione zostały zasady i praktyczne aspekty realizacji projektów; zaprezentowaliśmy również projekty ITN realizowane w Polsce.
- W dniu 25 kwietnia: spotkanie otwarte dla wszystkich zainteresowanych, dotyczące praw własności intelektualnej i otwartego dostępu w projektach MSCA (z udziałem p. Jakuba Ramockiego z IPR Helpdesk oraz prof. Marka Niezgódki z Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego Uniwersytetu Warszawskiego).
- W dniu 26 kwietnia: spotkanie adresowane do polskich instytucji, biorących udział w projektach Research and Innovation Staff Exchange Scheme, otwarte również dla wszystkich zainteresowanych, w tym potencjalnych wnioskodawców (z udziałem p. Roberta Szczepańskiego z Research Executive Agency). Podczas spotkania omówiliśmy zasady i praktyczne aspekty realizacji projektów; zaprezentowaliśmy również projekty RISE realizowane w Polsce.
- W dniu 27 kwietnia: warsztaty „Horyzont możliwości grantowych dla doktorantów”. Tematyka: Możliwości rozwoju kariery naukowej doktorantów – oferta Horyzontu 2020, Wspólnotowego Centrum Badawczego KE oraz portalu EURAXESS.
- W dniu 23 maja: szkolenie dla naukowców zainteresowanych dotyczące pisania wniosków na otwarty konkurs Marie Skłodowska-Curie Individual Fellowships.
- 29 maja 2017 w Krakowie odbyło się szkolenie poświęcone zasadom aplikowania w konkursie Marii Skłodowskiej Curie Individual Fellowships.
- 30 maja w Lublinie RPK Region Wschodni zorganizował szkolenie dotyczące kwestii formalnych obowiązujących w programie stypendialnym Marii Skłodowskiej-Curie oraz przekazania praktycznych wskazówek na temat przygotowania i złożenia indywidualnego wniosku projektowego w trwającym obecnie konkursie Komisji Europejskiej.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w spotkaniach.
W ramach inicjatywy ACTIVE AND ASSISTED LIVING PROGRAMME ICT for ageing well, został ogłoszony kolejny konkurs 2017 :
AAL packages/Integrated solutions
„Packages integrating different solutions based on ICT to support active, healthy and independent living of older adults”
Konkurs skupia się na finansowaniu badań obejmujących zagadnienia z zakresu technologii informacyjnych i komunikacyjnych (ICT) wspierających osoby z demencją.
Termin składania wniosków upływa 24 maja 2017 r.
Więcej informacji na stronach Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.
Informacji w sprawie konkursu udziela:
Joanna Makocka
tel. +48 22 39 07 233, +48 519 684 989
e-mail: joanna.makocka@ncbr.gov.pl
W ramach projektu Fit for Health 2.0 organizowane jest webinarium w dniu 4 kwietnia 2017 r. dotyczące badań klinicznych w projektach Programu Ramowego Horyzont 2020 w obszarze Zdrowie, zmiany demograficzne i dobrostan.
Webinarium jest bezpłatne, ale konieczna jest rejestracja. Termin rejestracji upływa 29 marca 2017 r.
Ta wiadomość jest ważna do 2017-04-04
Serdecznie zapraszamy na spotkanie brokerskie, które odbędzie się 12 maja 2016 r. w Mainz w Niemczech, dedykowane następującym obszarom tematycznym: nanotechnologie, materiały zaawansowane, biotechnologie, zaawansowane systemy produkcji i przetwarzania, efektywność energetyczna budynków (PPP EEB), fabryki przyszłości (PPP), zrównoważone procesy przemysłowe (PPP Spire).
Wydarzenie organizowane jest przez Krajowe Punkty Kontaktowe z Francji i Niemiec we współpracy z Enterprise Europe Networks (Rheinland-Pfalz, Alsace).
Wydarzenie to wspierane jest również przez zespół projektu NMP TeAm 3.
Zapraszamy do aktywnego uczestnictwa.
Więcej informacji: https://www.b2match.eu/kets2017
Webinarium
„Przetwarzanie i ochrona danych w projektach naukowych”,
odbędzie się w dniu 11 grudnia 2015 r., w godzinach 13:00–18.30, w Krakowie.
Organizatorem seminarium jest Małopolski Ośrodek Medycyny Translacyjnej UJ CM.
Więcej informacji na stronie: http://www.momt.uj.edu.pl/przetwarzanie_i_ochrona_danych_w_projektach_naukowych.html