PROGRAMÓW BADAWCZYCH UE

Horyzont 2020

Regionalny Punkt Kontaktowy Politechnika Śląska zaprasza na konferencję „Śląska nauka bez granic” – 20 lat Regionalnego Punktu Kontaktowego przy Politechnice Śląskiej. Wydarzenie odbędzie się w dniach 21-22 października 2019 r. w Gliwicach w auli D Centrum Edukacyjno-Kongresowego Politechniki Śląskiej.

 

Celem wydarzenia jest podsumowanie ostatnich lat działalności w programach ramowych jednostek naukowo-badawczych połączone z obchodami jubileuszu działalności Regionalnego Punktu Kontaktowego Politechnika Śląska.

Podczas konferencji przedstawione zostaną  możliwości finansowania badań w bieżącej perspektywie oraz korzyści z udziału w programie Horyzont 2020, inicjatywach krajowych, a także w kolejnym programie ramowym Komisji Europejskiej – Horyzont Europa.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy do udziału.

 

Rejestracja i program – tutaj.

Living Labs (żywe laboratoria) to nowoczesny sposób tworzenia środowisk zorientowanych na użytkownika, które umożliwiają innowacje, współtworzenie i rozwój nowych firm. JRC zaprasza do składania ofert  na współtworzenie żywych labratoriów, w swoich 2 ośrodkach w Isprze (Włochy) i Petten (Holandia), ukierunkowany na  rozwiązania smart city.

Zaproszenie pilotażowe jest otwarte dla organizacji publicznych i prywatnych – w szczególności małych i średnich przedsiębiorstw oraz przedsiębiorstw rozpoczynających działalność. Nabór wniosków jest ciągły i potrwa do 31 grudnia 2020 roku.

Więcej informacji: https://ec.europa.eu/jrc/en/research-facility/living-labs-at-the-jrc/call-expression-interest-future-mobility-and-digital-energy-solutions?fbclid=IwAR2dwD_jrZf3RqMAGoJeojK-8OGOJXjF3hxWq1aM3JUSiaqHi51_Va2Z-O8

pilot_cei_living_labs_190701_final   cei_living_labs_terms_and_conditions_01.07.2019    cei_living_labs_proposal_form

Wszystkie pytania proszę kierować na adres: JRC-livinglabs@ec.europa.eu.

W zeszłym tygodniu Komisja Europejska opublikowała raport grupy ekspertów „A circular economy for plastics – Insights from research and innovation to inform policy and funding decisions”. 

Z raportem można zapoznać się tutaj: https://publications.europa.eu/s/kInv

Szczegółowe informacje na temat Gospodarki o Obiegu Zamkniętym ( Circular Economy Package) znajdą Państwo pod linkiem: http://ec.europa.eu/environment/circular-economy/